CO NABÍZÍME VE SVÝCH PRAXÍCH

Vzhledem k legislativním nařízením nemůžeme přesně vyjádřit popis některých úkonů, neboť nám bylo odepřeno právo svobodně se vyjádřit, pokud nejsme lékařky nebo jiné zdravotnické pracovnice. Prosíme tedy, aby si laskavě každý návštěvník tohoto webu domyslel nebo se shovívavostí přistoupil k anotacím jednotlivých procedur a služeb.

Děkujeme za pochopení. 


Níže naleznete nabízené služby, procedury, metody a techniky, se kterými se můžete setkat v našich praxích. Každá máme jinou skladbu služeb, i když některé služby naleznete u vícero žen v jejich jednotlivých nabídkách. 

V menu si vyberte kraj → město. Otevře se Vám nabídka k tomuto místu vázaná.

Další výběr je plně na Vás :)

Tyto procedury nejsou v našem podání pevně ohraničené, ale žijí. Často se setkáte při návštěvě v našich praxích s tím, že se různě prolínají. Vždy podle naší úvahy i zkušeností. 

Prioritou je pro nás vždy nejvyšší možný efekt vhodné pomoci.


ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA v našem podání
nabízí celostní pohled a individuální přístup ke každému jednotlivci. Různé metody a techniky používáme jednotlivě nebo složené do kúr podle potřeby. Vždy po dohodě s Vámi a s ohledem na celkovou prospěšnost sestavené ozdravné kúry v konkrétním případě.  


KONZULTACE
mají různou formu podle zaměření každé z nás. Podle toho čím se zabýváme, se bude odvíjet náplň a způsob práce při konzultaci. V každém případě vám umožníme sdělit vše, čím se zrovna trápíte, s čím potřebujete pomoci, co chcete změnit apod. My Vás vyslechneme a v rámci nabízených metod ve svých jednotlivých praxích navrhneme nejvhodnější plán, jak situaci změnit. Půjde o spolupráci, která bude vyžadovat důvěru a Vaše vlastní nasazení. 


LÉČITELSTVÍ
Při aplikaci pomocí vkládání rukou (magnetopatie) se léčitel = magnetopat otevírá působení proudů sil s ozdravným účinkem. Tyto proudy pomáhají k vnitřní duševní změně a posléze k ozdravění těla nemocného. Tělo je závislé na energii, kterou přijímá z vesmíru. Cílem této metody je stav, kdy se obnoví přirozená schopnost těla přijímat energii. Vlastní ozdravný proces pak provádí tělo samo, potřebuje jen vytvoření podmínek pro rozvoj přirozené schopnosti regenerace. Kladná rezonance a důvěra mezi léčitelem jako zprostředkovatelem ozdravné síly a nemocným, přináší velmi pěkné a trvalé výsledky.


ACCES BARS
Jde o soubor 32 bodů v oblasti hlavy. Jemným dotykem a správnou kombinací těchto bodů se rozproudí energie v celém organismu. Uvolní se veškerá podvědomá omezení, přesvědčení, stále se opakující destruktivní emoce, chybné názory a jednání, které si během života vytváříme a zůstávají v nás uloženy.


MASÁŽE
při pravidelném podstupování pomáhají udržovat pružnost a ohebnost celého pohybového aparátu a funkčnost opěrného systému jako celku. Podporují prokrvování, funkční inervaci fyzického těla a odvádění toxických látek z organismu. 

Nabídka masáží v našich praxích:  

 • rekondiční a revitalizační masáž
 • lymfatická drenáž
 • lymfatická tlaková (bodová) masáž chodidel
 • japonská tlaková (bodová) masáž chodidel
 • Indická masáž hlavy
 • masáž bylinnými měšci (detoxikace, regenerace a výživa)
 • těhotenská masáž
 • aroma-terapeutická masáž
 • Breussova masáž 
 • kombinace masážních technik ve spojení s jinými technikami přírodní medicíny
Některé z nás mají v nabídce i několikahodinové komplexní kúry složené z vícero služeb a procedur pro intenzivnější a dlouhodobější působení.


AROMA PÉČE 

propojuje relaxaci, vůně éterických olejů zn. Young Living® Essential Oils a dōTERRA s jemným dotykem a energetickým působením. Přes veškerou jemnost této metody jsou její účinky velice intenzivní. Esenciální oleje YL a DT mají vysoce antimikrobiální účinky. Po nakapání na záda působí jako neinvazivní terapie zaměřená na latentní patogeny uložené podél páteře. Dochází tak k posílení imunitního systému. Účinky těchto ušlechtilých esencí zasahují úroveň fyzického těla v celé jeho materii, emoční úroveň, čistě energetickou úroveň a úroveň hluboce niternou. Vůně esencí prostupují nejkratší cestou přímo do naší duše a oslovují vlastního lidského ducha jako pozdrav z dávných dob - tak známý, milý a tolik vzdálený. Pouze čistá vůně dokáže během setiny vteřiny dosáhnout ke kořeni našeho Já a vyvolat vzpomínky hluboce uložené, které mají původ nejen v tomto životě, ale i dávnější minulosti.


VHODNÁ STRAVA a DOPLŇKY STRAVY 
podporují zdravý metabolismus a radostnou náladu. Každé tělo se odvděčí za péči, kterou mu věnujeme, odpovídajícím způsobem. Jak individuální je každý z nás, tak individuální jsou potřeby našich těl. A tak se stává, že mnohdy bloudíme v základních otázkách, jak se stravovat, aby nám to přinášelo pouze pozitiva do našeho života. Tomuto tématu se v našich praxích taktéž věnujeme s nebývalou pozorností a využíváme i doplňků stravy vlastní bylinné výroby. 
K tomu  však můžeme nabídnout také osvědčené doplňky stravy Green Ways ve formě sušeného zeleného ječmene a sladkovodních jednobuněčných řas lisovaných do tablet. Obojí je v dnešní době už nedílnou součástí výživy a ozdravných kúr mnoha lidí na planetě. V naší nabídce naleznete u některých žen i preparáty Harmonelo, sirupy k detoxikaci střevního systému. Výživný a detoxikační efekt těchto doplňků stravy je mnoha lidmi nepopiratelně prověřen. 


FYTOTERAPIE (bylinkářství)
má velmi široké využití. V nabídce najdete různé druhy čajových a konzumních směsí, tinktury, koupele, bylinkové měšce a oleje určené k masážím, bylinná mýdla, šampony a deodoranty. 
Léčivé rostliny provázejí člověka od nepaměti a dlouhá staletí byly jediným prostředkem k ozdravění těla i ducha, které měl člověk k dispozici. Jejich účinky jsou nepopiratelné. 
Mnohé z nich využívá i klasická medicína ve svých prostředcích. My je nabízíme z vlastního sběru v čistě přírodní formě, vždy z poslední možné sklizně a z čistého prostředí několika CHKO a NP v České republice. 


MOTÝLÍ DOTEKY = METAMORFNÍ TECHNIKA (METAMORFIKA) JEMNÁ MOTÝLÍ MASÁŽ

je hlubokou a zároveň jemnou a příjemnou metodou, která pomáhá k uvědomění si potřebných životních změn a duchovní očisty. Při její aplikaci, formou opakujících se jemných doteků na Vašich chodidlech se uvolňuje proud životní energie a prohlubuje kontakt s vlastním nitrem. Je to cesta k rozvázání pout duše, odpuštění starých křivd a smíření se s vlastní cestou nutného duchovního zrání. Metoda je přirozená a plně ve Vašem vědomí. Nejde o žádnou hypnózu nebo regresi, při nichž byste ztráceli svobodu volby a moc nad svým tělem.


REFLEXOLOGIE A REGENERAČNÍ MASÁŽE RUKOU A PAŽÍ
jsou vhodné při otocích, únavě, bolestech a degenerativních procesech (postižení karpálních tunelů, snížená citlivost prstů a rukou, spasmy svalů, přetížení šlachových pouzder a pod.) Tato kombinace pomáhá rovněž při regeneraci periferní nervové soustavy například při následcích po cévní mozkové příhodě (CMP). Výrazně posiluje imunitní systém, lymfatický oběh a podporuje samoléčebné procesy v těle. Masáže rukou a paží odstraňují blokace životní síly a vedou k nalezení fyzické i duševní rovnováhy.  


PŘÍRODNÍ KOSMETIKA
nabízí základního kosmetické ošetření a péči o pleť. Slavnostní i denní líčení. Péči o ruce formou parafínových zábalů. Přípravky přírodní kosmetiky lze v místě praxe také zakoupit.
Kromě toho v nabídce najdete nadstandardní komplexní ošetření pleti: 

 • Růžové luxusní ošetření provádím přípravky s esenciálním olejem damašské růže a unikátním komplexem 17 aminokyselin, které toto ošetření řadí na jeden z nejvyšších stupeň anti - age prostředků. 
 • Zlaté luxusní ošetření představuje nadstandardní komplexní ošetření pleti přípravky s jemnými zlatinkami 24 karátového zlata, batlského jantaru, patentovaným rostlinným botoxem, hyaluronovou kyselinou a vzácnými éterickými oleji jasmínu, magnólie a santalu.
Tehdejší péče, určená pouze pro královnu, je nyní ve vašem dosahu.


PEDIKÚRA
pomáhá udržovat v dobré kondici naše chodidla, která neustále nosí váhu celého těla. Obvykle člověk docení jejich nepostradatelnost až tehdy, když nedostatečná péče přivodí první potíže. Předcházejme jim tím, že budeme o své nohy pravidelně pečovat.


TRIGGER POINTS jako součást masáží
Spoušťové body, jsou poměrně bolestivá místa ve svalech. Řadí se k hojně rozšířeným poruchám pohybového aparátu, které vznikají nesprávným držením těla, soustavným přetěžováním určité svalové skupiny nebo třeba úrazem. Postiženou oblast je třeba rozmasírovat, což se nemůže podařit hned napoprvé, zvláště pokud jsou spoušťové body ve svalech delší dobu. Používá se kombinace masáže a tlaku přímo na trigger points, což je zpočátku poměrně nepříjemné a bolestivé. Úleva ale přichází záhy. Chronicky přetěžované svalové skupiny mají tendenci k opakovanému vytváření trigger points.


KINESIOTAPING
Pomocí kinesio-tapů lze urychlit uvolnění svalových blokád především v oblasti páteře, ale i dalších částí svalového aparátu. Vaše tělo se tak rychleji dostane do ztracené kondice. Jde o velice vhodné a účinné doplnění rekondičních a revitalizačních masáží, neboť kinesio-tapy prohlubují a prodlužují jejich účinek o několik dní. Lze je však použít i samostatně, bez předchozí masáže, k cílenému prokrvení konkrétního místa.


BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE
znamenají způsob, jak vyvážit emoce a naplnit svůj potenciál zcela přirozeným způsobem. V roce 1930 vyvinul Dr. Edward Bach, lékař a homeopat 38 květinových esencí. Osobně byl přesvědčen, že klíčem k celkovému zdraví je důležitá péče o mysl, stejně jako o tělo. Celý život zkoumal využití květin a rostlin jako prostředku k podpoře emoční pohody. Celkem identifikoval 38 květových esencí z nichž každá pochází z jiné divoké rostliny, květiny nebo stromu a každá odpovídá jinému emocionálnímu stavu. Dr. Bach kategorizoval tyto esence do sedmi seskupení, aby pomohl lidem vybrat správný lék pro své individuální potřeby.  Některé ženy nabízejí ve svých praxích sestavení lahvičky na míru = podle individuálních potřeb klienta z originálních Bachových esencí.


PŮSOBENÍ BAREVNÝM SVĚTLEM NA ORGANISMUS
Tuto formu působení lze využít k obnovení energetické rovnováhy. Dopomáhá k vyváženosti energií v lidském těle a k jejímu doplnění po stránce psychické, emocionální i mentální. Používá se jako doplňková regenerační metoda  určená k sebeuzdravování. K tomuto barevnému působení využíváme 7 základních barev.


DETOXIKACE NOVÉ GENERACE PODLE MUDr. JOSEFA JONÁŠE
je hluboce propracovanou metodou důsledné vnitřní očisty organismu. Pomocí přístroje Salvia Vám vyměříme zatížení organismu toxiny různého původu. Lze zjistit, o které konkrétní druhy toxinů se jedná, které konkrétní orgány jsou zatíženy a které emoční stavy za tím stojí. Následně jsou klientovi doporučeny informační preparáty, které svým duálním složením pomohou nastartovat vlastní imunitní systém, aby opět sám začal odhalovat a zároveň odstraňovat zátěž ve formě různých toxinů, mikrobů a útvarů infekčních ložisek z organismu. Preparáty jsou složeny z lihové báze, bylinného energetického nosiče a informace ve formě jakéhosi hologramu. Obsahují informace jak o toxinech hmotného původu, tak o toxinech na úrovni stresu a emocí, které jsou hlavním spouštěčem patologických procesů v organismu. Preparáty firmy Marion dokáží zapůsobit na mozek a potažmo imunitní systém tak, aby on sám zničil a odstranil vše, co je pro organismus patologické a pomohl tak nastolit v těle stabilní vnitřní prostředí potřebné pro život. MUDr. Josef Jonáš vynalezl a během let stále zdokonaluje tento způsob vnitřní očisty. 
Nalezneme zde například i preparát k prevenci a odstranění následků povinných očkování. Preparáty se užívají formou kúr.


REKONEKTIVNÍ LÉČENÍ A HARMONIZACE
Je návrat k přirozenému stavu rovnováhy, zdraví a celistvosti.  Při aplikaci jde o kontakt s frekvencemi, které podle výzkumů kvantových fyziků obsahují světlo, energii ve velmi širokém spektru a informace v harmonické podobě. Je to jako antivirový program, který začne narovnávat veškeré chyby v systému, které jsme během svého života nasbírali.   


KARMICKÁ ASTROLOGIE 

Pro ty, kteří hledají sami sebe, touží po změně a jsou připraveni na sobě pracovat. Protože změna našeho života začíná změnou našeho nitra. Karmická astrologie odhaluje skrytá zranění v duši přinesená z předešlých inkarnací a nabízí i směr, kudy se vydat ze začarovaného kruhu. 


ZDRAVÉ STYLY CVIČENÍ A TANCE (některé pouze v rámci nabídky www.DumClematis.cz)

v našem podání nabízí  pohyb v různých formách pro širokou veřejnost od dětí až po dříve narozené. Pro udržení dobré kondice, pružnosti těla, rozvinutí přirozeného ženského půvabu a dobré nálady. 

Vedeme kurzy:

 • jóga v denním životě
 • cvičení s prvky tance "S nádechem aneb příběhy v pohybu"
 • svépomocné cviky


VYMĚŘOVÁNÍ NESNÁŠENLIVOSTI (INTOLERANCE) POTRAVIN
Pomocí přístroje Salvia mohu vyměřit potraviny, které jsou pro konkrétní organismus zátěží. Jejich konzumací v těle vznikají zátěžové metabolity = toxiny, které vznikají neschopností organismu některé složky potravin z různých důvodů účinně zpracovat. Tyto metabolity jsou pak velmi často příčinnou mnoha zdravotních komplikací, aniž bychom o tom věděli. Mít přehled o potravinách, které nám škodí, přináší zlepšení zdravotního stavu, a tím i zvýšení kvality našeho života.


SCHUMANN 3D SYSTEM
Schumann 3D System (Schumann 3D Platte) zůstává svým působením na půdě celostní medicíny. Trojrozměrné a rytmické oscilační impulsy podložky přinášejí možnost uvolnění nervového a svalového systému. Schumann 3D System je první oscilační systém na světě, který přísně zohledňuje požadavky těla a vychází široce vstříc jeho potřebám. Představuje biodynamický energetický systém napodobující přirozené pohybové pochody uvnitř těla bez dráždivých proudů a chemických substancí. Třírozměrné a rytmické oscilační impulsy podložky jsou citlivě vyladěny v rozsahu Schumannovy resonanční frekvence a rozvíjejí svůj účinek ve fyzické i psychické rovině. Řada vědeckých studií dokládá, že elektromagnetická frekvence Země, objevená fyzikem, profesorem Winfriedem Otto Schumannem, má pro lidský organismus enormní význam. Je známo, že Schumannova frekvence má zásadní vliv pro život na Zemi. 


ROFES E01C 
je přístroj určený k testování celkové úrovně zdraví a funkčního stavu 17 základních orgánů a tělesných soustav. Vypovídá o jejich adaptivních možnostech a případných příznacích dysfunkce. Současně dokáže vyhodnotit Váš aktuální psychoemocionální stav (míru únavy, stresu aj.).  

KURZY, PŘEDNÁŠKY, SEMINÁŘE, SETKÁVÁNÍ, CVIČENÍ A LEKTORSKÁ ČINNOST

Všechny se podílíme na vzdělávání. Každá ve svých oborech, v různém rozsahu, obsahu a formě. Přednášíme na témata ze života, pojednávající o životních situacích a vztazích. Semináře mají aktuální témata vycházející z oblastí a zkušeností, v nichž máme praxe. Na kurzech si můžete rozšířit vědomosti a dovednosti v různých oborech, kterým se dlouhodobě věnujeme. V programu naleznete i pohybové aktivity různého druhu. Rády bychom se tak podělily o vše, co naplňuje naše srdce a mohlo by přinést radost a užitek druhým. 

Vyjíždíme podle potřeby přednášet po celé republice. 

  Dům Clematis v Českých Budějovicích je naše domovská scéna (byť jsme z různých koutů naší vlasti). Zde se soustřeďuje  významná část naší výukové činnosti. Více naleznete na webu www.DumClematis.cz.

ŽIVOTEM KE ZDRAVÍ

Volné společenství pomáhajících žen

je zárukou kvality. Můžete se spolehnout, stejně jako my, na perfektně odvedenou práci každé z nás. Pracujeme samostatně a současně máme přehled jedna o druhé. Známe navzájem svou pracovní náplň, uplatňované schopnosti a styl práce. Proto, pokud dospějeme k názoru, že způsob práce některé jiné kolegyně je pro Vás momentálně vhodnější, bude Vám tato možnost nabídnuta.

Naším společným zájmem je ta nejúčinnější pomoc, opora a naděje pro každého z Vás.

Děkujeme za důvěru vloženou do našich rukou.

Vytvořte si webové stránky zdarma!